Translate

יום ראשון, 30 באפריל 2023

מלאכיות עליון: שער הצללים הספר השני בסדרת "מלאכיות עליון" .מאת: נעמה בר שירה. מאת: שרית יוכפז

 

 

מלאכיות עליון: שער הצללים מומלץ.

הספר השני בסדרת "מלאכיות עליון"מאת: נעמה בר שירהסופסוף הוא יוצא לאור!

לאחר ציפייה דרוכה של אלפי הקוראות והקוראים הנאמנים של "מעיין הנשמות", הספר הראשון בסדרת "מלאכיות עליון", מגיע הספר השני בסדרת עלילותיהן המסעירות של האחיות הירושלמיות מיקה, גבי ואור, וכל קבוצת המלאכים והשדים המקיפים אותן בחאן בירושלים.

לאחר הקרב האפי שניהלה עם נסיך השאול סמואל ועם השד ע'ול מתחוללת סערה בנפשה של אור, או בזהותה המלאכית - המלאך העליון אוריאל. קול מתגבר בתוכה, משתלט עליה, ולמרות שהייתה רוצה להסתיר את זה מהסובבים אותה הם מתחילים להיפגע.

המלאכים חייבים להפריד בינה ובין השדה שכבשה את ליבה, גם אם בכוח, ואור נאלצת לרדת אל מעמקי השאול כדי להציל לא רק את עצמה, אלא גם את כל מי שהיא אוהבת.

בעוד היא מנווטת בעולם הבוגדני של מטה, אחיותיה צוללות לעולמות המטושטשים של חצאי השדים, כשגורל השמיים והאדמה מונח על הכף. גבי, מיקה וריף חייבות למצוא דרך לשתף פעולה ולהציל את נפשה של אור לפני שיהיה מאוחר מדי. אך השבר ביניהן הולך וגובר, מאיים לקרוע אותן.

הגבולות בין טוב ורע אינם ברורים כפי שחשבו פעם.

"שער הצללים" חוקר את הנושאים של אהבה והקרבה, ובוחן את הגבולות האפורים של האמת האחת בספר מרגש ומלא הרפתקאות, שמשאיר טעם של עוד לספר הבא בסדרה.

480 עמודים, 115 שקל ,להשיג באתר עברית ובסניפי רשת סטימצקי.

*****

נעמה בר שירה היא סופרת, מנהלת תיאטרון ומחזאית. מתגוררת בתל אביב ומגדלת בה את שתי בנותיה עם בן זוגה, ינון.

הספר הראשון בסדרת הפנטזיה "מעיין הנשמות", מכר אלפי עותקים וזכה לשבחים רבים. בימים אלה הוא מתורגם לאנגלית.

מומלץ.

באירוע השקה  חגיגי  שנערך בסינמטק תל אביב לספר "שער הצללים" הספר השני בסדרת ספרי הפנטזיה הישראלית  " מלאכיות עליון " של הסופרת נעמה בר שירה  נכחו עשרות אנשים המקורבים לז׳אנר הפנטסיה הישראלית. לצד סופרים וכותבים נראו גם אנשי תקשורת וסוקרי ספרות אשר  הרימו כוסית לכבוד הספר החדש

.

באירוע  הסתובבו בקהל דמויות שהתחפשו למלאכיות, מופע מוסיקלי  מהנה של בעלה היוצר והמוסיקאי ינון בר שירה  והרצאה שניתנה  על  ידי יהודית קגן,  מרצה לענייני הפנטזיה  במסורת ישראל,בתנ"ך  ..

                           היה ערב קסום..

נעמה ריגשה בנאום  מרגש ומקסים על תהליך הדמויות לספר , ההתלבטויות בכתיבת הספר, בעיצוב הדמויות המספרת על צעירות שמגלות שהן גלגול של מלאכי העליון.
מצורף חלק מהנאום על מסע חייה של הסופרת נעמה בר שירה-

"כשהתחלתי את המסע הזה עם מלאכיות עליון לפני כמעט חמש שנים, לא יכולתי לדעת לאן זה יוביל.  בתור ילדה ונערה כתבתי המון ספרים וסיפורים אבל אז הגיע עשור שלקח אותי לסוגי כתיבה אחרים, כתיבת מחזות, עבודות אקדמאיות, מחקרים ובעיקר התמקדות בנושאים אחרים כמו הקמת המשפחה שלי ושל ינון והעסק שלנו, התיאטרון שלנו.

 פתאום אחרי עשור בגלות מכתיבת הפרוזה, יום אחד בהיר התיישבתי בבית קפה אביבים והתחלתי לכתוב על שלוש אחיות. מלאכיות, חזקות אבל גם לפעמים חלשות, עוצמתיות אבל לפעמים אבודות, שיוצאות למסע של גילוי עצמי, של גדילה, של הבנה מי הן באמת. במלחמה נגד שדים פנימים וחיצונים, שלומדות אהבה, אחריות, חברות, משפחה. ספר שעוסק בשאלות שהעסיקו גם אותי הרבה בחיים, המשמעות של שליחות, בחירה חופשית, מה ומי מגדיר מה הוא "נכון" וצודק ובעיני מי?

הרבה פעמים שואלים אותי מה היו המקורות שלי לכתיבה, למה כתבתי את מה שכתבתי ומאיפה הכל התחיל, אני חושבת ששלושת העשורים שקדמו לכתיבת הספר היו התחקיר המלא, בספר יש חלקים מהנשמה שלי, חלק שמורכב מהחוויות שאני עברתי מעורבבות בתוך עולם הפנטזיה, חלק מחוויות שאנשים קרובים אלי עברו, חלק שאבתי מהעולם מסביבי.

חלק מהמקורות הגיעו מהתואר שלי בו צללנו לעומקים וחקרנו את התנ"ך ומגוון של כתובים, חקרנו את ההיסטוריה של העולם, את התרבות מסביבנו,  הפלגנו לארצות רחוקות ולמדנו על ההיסטוריה והאמונות שלהם.

חלק הגיע מעולם התיאטרון ולא פעם אפשר למצוא השפעות ממחזות, הצגות, וסרטים בכתיבה שלי.

וחלק הגיעו מהילדות שלי, חוויות שלי, סיפורים ששמעתי, ספרים שקראתי, אמונות מהבית.

כשכותבים יצירה שמורכבת מחמישה ספרים וכל אחד כמעט 500 עמודים הסיפור, המסע, הופך להיות עולם בשם עצמו, העולם של מלאכיות עליון, שהנשמה שלי זרעה בו את זרע החיים, שם הכל התחיל אבל לפעמים אני מרגישה שהדמויות כבר חיות בשם עצמן, כותבות את עצמן, בוחרות את הבחירות שלהן ולא תמיד אני מסכימה איתן, אבל הן גם לא תמיד שואלות אותי.

 כששואלים אותי מה גרם לי לכתוב חמישה ספרים?

התשובה העיקרית שלי היא: כי רציתי לדעת מה יקרה עכשיו.

לאן הסיפור יקח אותי,

מה יעלה בגורל הדמויות שלי.

באמת חצי מהזמן שאני כותבת, אני מפעילה מוסיקה בפוול ווליום באוזניות מבודדות רעשים והאצבעות רצות על המקלדת, מתקשרות לי את העולם של המלאכים והשדים" .                                                    מימין: שרית יוכפז עיתונאית משמאל נעמה בר שירה הסופרת

@naana bar shira

@divine_sisterhood_book אינסטגרם
@naama bar shira פייסבוק

 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה