Translate

יום חמישי, 12 בנובמבר 2020

תכף נשוב ספר מומלץ \ אביב משל. בהוצאת מדיה 10 מאת שרית יוכפז

 

תכף נשוב \ אביב משל

אביב משל ז"ל יצא לטיול הגדול שלו בגיל 23. ביוני 2019 הוא נסחף עם הסאפ באוקינוס ההודי ומאז נעלמו עקבותיו. הספר "תכף נשוב" בהוצאת מדיה 10, הוא סיפור ילדים שכתב בגיל 16 ומציג את הכתיבה השנונה והמצחיקה של מי שהפך לכותב שירים וסאטירה לקומיקאים, אשר תיכנן לעסוק בכתיבה מקצועית בשובו.

 

"לפעמים, ככה פתאום, בלי שום אזהרה מוקדמת, אנחנו מאבדים דברים יקרי ערך.

קשה לקבל זאת ולהמשיך הלאה. אפשר רק לקוות שאותם הדברים הגיעו לממלכת אבדון, ומי יודע, אולי יום יבוא ואותם הדברים ישובו – כשם שנעלמו" (מתוך הכריכה האחרונית של הספר).

 

אביב משל ז"ל מכפר סבא, היה רק בן 23 כשהוכרז על מותו, הוא נסע לטיול הגדול אחרי צבא בפיליפינים, אינדונזיה ובאלי, טייל בעולם עם דרכון אמריקאי עם חבר עד שבחר להמשיך לבדו. במהלך הטיול צלח טרקים מרהיבים, כתב בבתי קפה עם לפטופ וגלש בחופים אקזוטיים - שהאחרון בהם קטע את חייו בטרם עת. כבר בגיל צעיר נחשב אביב לעילוי בכתיבה והומור, גם בשירותו הצבאי בסטי"לים היה כותב שירים ונבחר לכותב חמשירי הפרידה של חבריו לספינה, עם השנים כתב חומרים לקומיקאים, שירים, סיפורים קצרים ותכנן ללמוד קולנוע וקופירייטינג עם חזרתו.

 

עדים מהחוף העידו כי זעק לעזרה רגע לפני שנעלם, חפציו נשארו מאחור ביניהם ארנק, מחשב וסלולרי ואחרי יומיים העבירה הקונסוליה האמריקאית באינדונזיה הודעה למשפחתו של אביב "שבנם נעדר כבר יומיים". מאותו הרגע החלו חיפושים קדחתניים, באותו היום יצאה משלחת הצלה מישראל לחיפושים באינדונזיה שכללו חיפושים עם מסוק, מטוס, רחפנים, סירות ועוד.

אחרי 10 ימים של חיפוש אינטנסיבי בעזרת חברת מגנוס הוחלט על המשך החיפושים באופן פרטי. לצורך כך נאלצה המשפחה למשכן את ביתה ולצאת במסע לגיוס כספים שכלל מופע סטנדאפיסטים שהתגייסו למשימה, בעזרתו של ראש העיר כפר סבא. אך לאחר חודש של חיפושים קבעה חברת ההצלה שאין סיכוי שאביב בחיים. חודשיים וחצי לאחר מכן נקבע ע"י הרבנות הראשית כי אביב טבע באוקיינוס וכי מקום קבורתו לא נודע עד היום. אביב השאיר אחריו הורים שכולים: צהלה (אחות במרכז בריאות הילד) וירדן (מ. מכירות בחב' למכשור רפואי) ושתי אחיות: סיוון בת 22 המשרתת כקצינת הדרכה ונועה בת 18.5 הנמצאת בשנת שירות.

 

בין היצירות שכתב נמצא סיפור ילדים אחד שהתבסס על ארץ אבדון שעיר בירתה איבודית, אליה מגיעים חפצים שהולכים לאיבוד. הוריו של אביב לזכרו החליטו להפוך את הסיפור לספר ילדים "תכף נשוב", בהוצאת מדיה 10, את הספר איירה בת דודתו של אביב, מאיה סיקרון, שגם היא טיילה בבאלי שנה קודם לכן.

הסיפור נכתב כשאביב היה בגיל 16, בתקופה בה בתם של משפחת משל עבר שיפוץ, בני המשפחה נאלצו להשתמש במקלחות של הקאנטרי המקומי, שם נולד הרעיון על חפצים שהולכים לאיבוד ומוצאים את דרכם בחזרה. הספר מופץ כיום בחנויות ברחבי הארץ והכנסותיו יוקדשו לטובת מלגה למגמת לימוד קולנוע בבי"ס רבין בכפר סבא שבו למד אביב משל.

 

 

 

הסיפור מתרחש בממלכה קדומה באמצע המדבר, בה נמצאים חפצים שאנשים שכחו ומתאר בהומור את דרכם חזרה לבעליהם. "אביב תמיד שכח או איבד משהו ובזמן השיפוץ של הבית אמרתי לו שאולי יש מקום מיוחד שכל הדברים שהולכים לאיבוד מגיעים אליו", נזכרת אמו צהלה.

 

 

אביב אימץ את המשפט ולמחרת חזר עם סיפור מרגש, מצחיק ומלא רגישות ושנינות. "אביב כתב סיפור על ארץ שבה החפצים הולכים לאיבוד ובסוף הוא הלך לאיבוד". "כולנו קיוונו שגם לאביב יהיה סוף אופטימי למסע החיפושים ושגם הוא יחזור אלינו הביתה. עדיין חסרה לנו חתיכה מהפאזל – מה קרה שם". בימים אלו יצא ספר שירים שאת חלקם כתב אביב במסע. 
מומלץ.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה