Translate

יום שני, 1 במרץ 2021

משרד התיירות באמצעות רשות הטבע והגנים מחדשים עבור הציבור את הסיורים המודרכים בחינם: עוד 1600 סיורים חדשים ברחבי הארץ. מאת: שרית יוכפז

 משרד התיירות באמצעות רשות הטבע והגנים מחדשים עבור הציבור את הסיורים המודרכים בחינם: עוד 1600 סיורים חדשים ברחבי הארץ

אורית פרקש הכהן, שרת התיירות : "הקמנו מתווה שיאפשר לסוכני תיירות הפנים להזמין גם אוטובוסים והסעות במסגרת המיזם".

אמיר הלוי, מנכ"ל משרד התיירות: "דווקא עכשיו כשהשמיים סגורים, זה הזמן לצאת לסיורים מודרכים ובטוחים באזורים שטרם הכרתם ולראות את הנופים, האתרים והפריחה היפיפייה בכל הארץ. זה גם הזמן לתמוך בתעשיית התיירות, שספגה מכה קשה ומחכה לכם שתחזרו לנפוש וליהנות וגם - להחזיר עשרות אלפי עובדים לעיסוק בתיירות".

שאול גולדשטיין מנכ״ל רשות הטבע והגנים: "שיתוף הפעולה הזה עם משרד התיירות, מאפשר מחד למורי הדרך להתפרנס בכבוד במקצוע שלהם ומאידך הציבור נהנה ממפגש ערכי באתרי הטבע".

לפרטים ולהרשמה לסיורים:  https://davkaisrael.co.il/

עם פתיחתו של המשק, משרד התיירות חוזר ומחדש את פרויקט הסיורים החינמיים בשמורות הטבע, בגנים הלאומיים, באתרי מורשת, ובערים. הסיורים מתבצעים באמצעות רשות הטבע והגנים וההרשמה לסיורים החלה בימים אלה. בשלב זה ניתן להזמין סיורים עד ה-26.03.2021, והם צפויים להמשיך גם במהלך חול המועד פסח.

משרד התיירות ורשות הטבע והגנים מזמינים את הציבור ליהנות מכ-1600 סיורים חדשים, שיתקיימו במגוון אתרים עירוניים ובטבע, כאשר רשויות מקומיות רבות הצטרפו ונרתמו למיזם, וביניהן: ירושלים, אשדוד, תל אביב, מצפה רמון, שדרות, באר שבע, דלית אל-כרמל, כפר ראמה, זכרון יעקב, בית ג'אן, טבריה, בית שאן, חולון וקיבוץ חצרים. 

אורית פרקש הכהן, שרת התיירות: "הקצנו 10 מיליון ש"ח לסיורים בחינם לציבור הרחב עם מורי הדרך. כעת, עם חזרת ענף התיירות לפעילות אני שמחה להכריז על חידוש הסיורים. מורי הדרך ספגו מכה קשה במשבר הקורונה ופרויקט זה נועד לתת להם ולציבור אוויר לנשימה. לאחרונה הרחבנו את הפרויקט שגם יממן כניסה לאטרקציות ברחבי הארץ, בערים, ולא רק לגנים הלאומיים, כדי שיעזור כלכלית גם לענף האטרקציות שנפגע קשות. מעבר לכך, הקמנו מתווה שיאפשר לסוכני תיירות הפנים להזמין גם אוטובוסים והסעות במסגרת המיזם, דבר שיסייע לענף ההיסעים שנפגע קשות ויאפשר לקבוצות לחזור ולטייל. צאו תטיילו ובכך גם תסייעו למורי הדרך ולענף התיירות״.

שאול גולדשטיין מנכ״ל רשות הטבע והגנים: "אנחנו שמחים לראות את אלפי המטיילים חוזרים אל הטבע יחד עם משרד התיירות ומורי הדרך שידריכו את המטיילים על נקודות העניין במסלולי הטיול ויציידו אותם בשקית אשפה, כחלק מהעצמת המסרים לשמירה על ניקיון הטבע. לחלק ממורי הדרך זו הייתה חזרה לעבודה לראשונה לאחר תקופה ארוכה בה לא ניתן היה להדריך קבוצות. שיתוף הפעולה הזה עם משרד התיירות, מאפשר מחד למורי הדרך להתפרנס בכבוד במקצוע שלהם ומאידך הציבור נהנה ממפגש ערכי  באתרי הטבע".

 

הסיורים המודרכים מוצעים לציבור הרחב, ללא תשלום, בכפוף להרשמה מראש, והם כוללים גם כניסה חינם לגנים הלאומיים ולשמורות הטבע הרלוונטיות. בהמשך לכך, מתוכנן לאפשר למטיילים ליהנות מאטרקציה באזור הסיור, ללא תשלום. משרד התיירות יצר למעשה יום טיול שלם, כולו בחינם, כדי לעודד את הציבור לשוב ולטייל בארץ וללון, כל אחד על פי העדפותיו, במגוון הרחב הקיים ברחבי הארץ, במיוחד על רקע הפריחה ועונת האביב המתקרבת. כך יוכלו המטיילים ליהנות מיום נוסף ולסייע לעסקים באזור. 

כמו כן, משרד התיירות ורשות הטבע והגנים יזמו שיתוף פעולה עם עמותות שונות, ומציעים לקבוצות בעלות ייחודיות, מערך סיורים המותאם להן.

מגפת הקורונה שהביאה לסגרים ולמניעת תיירות נכנסת פגעה קשות בתעשיית התיירות, ובמיוחד במורי הדרך. שורת ההקלות וההטבות שהושגו בעקבות מאמץ צוות העובדים במנהל חווית התייר במשרד התיירות, ופעילות האגף לשיווק תיירות פנים, מסייעות להם לצמצם את הפגיעה החמורה שהם חווים בתקופה זו. במקביל, משרד התיירות פועל ברשתות החברתיות במטרה לקדם השתתפות הציבור בסיורים.

 


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה