Translate

יום רביעי, 8 בפברואר 2023

יצירה ישראלית זה כאן: דרמות, דוקו ותרבות - התאגיד משיק מגוון תוכניות חדשות לשנת 2023. מאת: שרית יוכפז

                                                                    https://youtu.be/kMMcYNhe5lM

 יצירה ישראלית זה כאן: דרמות, דוקו ותרבות - התאגיד משיק מגוון תוכניות                       חדשות לשנת 2023 בכאן 11.מאת: שרית יוכפז

 

כאן 11 מציגים עשרות שעות תוכן של דרמה, דוקו ותרבות שיעלה בשנה הקרובה.

גולן יוכפז, מנכ"ל תאגיד השידור הישראלי, כאן: "אסור להתבלבל - האיום לא הוסר, העננה לא התפוגגה - נמשיך להילחם למען עצמאות השידור הציבורי בכל כוחנו".

 

אתמול  (8.2.23) נערך במרכז התרבות "מדיטק" בחולון אירוע השקת התוכן של כאן 11 לשנת 2023 . באירוע הוצגו הסדרות, הסרטים והתוכניות החדשות שיעלו על מסך כאן 11 במהלך השנה הקרובה והשתתפו בו מאות יוצרים, מפיקים ושחקנים בהם : חברי זהו זה, יהודה לוי, קרן מור, שלום אסייג, ליר כץ, דר זוזובסקי, דניאל מורשת, עופר חיון, אלישע בנאי, לאורה ריבלין, רוני דלומי, דור הררי, תום אבני, רשף לוי, מאיה ורטהיימר, יחזקאל לזרוב, ששון גבאי, דנה מודן ורבים נוספים.
 
מצורפים שלושה סרטונים שיוצגו באירוע : 
 
- סרטון ברכה של נועה קירל - נציגת ישראל לאירוויזיון
 
- סרטון של חברי זהו זה - מה התוכניות שלהם לשיפור ב 2023 ? 
 
- סרטון ברכה של כבוד נשיא המדינה - יצחק הרצוג 
 
 

גיל עומר, יו"ר מועצת כאן, תאגיד השידור הישראלי: "תחת איומים השכם וערב, אנחנו כאן, ממשיכים בשליחות הציבורית שלשמה הוקמנו - יצירה ישראלית, מגוונת ואיכותית שזוכה לחשיפה,  להישגים ולפרסים. אנחנו גאים בתכנים שלנו, שמביאים הכרה ויוקרה בינלאומית למדינה ופרנסה לאלפי משפחות בישראל. למרות ההפחדות והניסיונות לשלוט, אנחנו מציגים חדשות עצמאיות, בלתי תלויות והישגיות תוך ייצוג של כלל שכבות האוכלוסייה. וכשרק העובדות מדברות, והתמיכה בנו חוצת מגזרים, הרי שאם היה מי שתהה למה צריך או מה שווה התאגיד – התשובה היום ברורה מתמיד".

 

גולן יוכפז, מנכ"ל כאן, תאגיד השידור הישראלי: "השבועות האחרונים הוכיחו גם לגדולי הספקנים - אין גוף ציבורי בישראל (אולי מלבד צה"ל) שאהוב כמו תאגיד השידור הישראלי, עם אהדה והערכה חוצת מגזרים, עמדות וגילאים. הרוח הגבית חסרת התקדים הזו נותנת לנו כוח אדיר להמשיך להאבק למען קייומו וחופש הפעולה המוחלט של כאן. אסור להתבלבל - האיום לא הוסר, העננה לא התפוגגה - נמשיך להילחם למען עצמאות השידור הציבורי בכל כוחנו".

 

טל פרייפלד, סמנכ"לית הטלוויזיה כאן: "השידור הציבורי הוא הכוח המניע של היצירה הטלוויזיונית הישראלית. בשנה הקרובה נשדר בכאן 11 כ-80 הפקות מקור חדשות , חלקן כבר מוכנות, חלקן עדיין בשלבי עשיה שונים. זה שלל מדהים של פרויקטים טלוויזיוניים שמאירים כל אחד בדרכו את הפנים המגוונות והאותנטיות של החברה הישראלית".

  

קישור לתמונות מהאירוע https://jumbomail.me/j/3hndz8cXyUKvD_Q

קרדיט צילום: רפי דלויה  

 
דרמה:

 

"איסט סייד"

במרכז הסדרה עומד מומי בן דאהן (יהודה לוי), סוחר קרקעות כריזמטי שעובד עבור עמותה שמטרתה לקנות נכסים במזרח ירושלים, וליישב בהם יהודים. שלא כצפוי, מומי לא שם מתוך אידיאולוגיה ימנית, הוא רק מחכה לעשות את ה"מכה" שתבטיח את עתידה של מאיה בתו בת ה-18 הנמצאת על הרצף האוטיסטי. ההזדמנות ל"עסקת חייו" של מומי מגיעה ושואבת איתה את כל האנשים הקשורים אליו אל נקודת האפס.

הסדרה נבחרה על ידי האתר deadline כאחת מ- 6 סדרות הדרמה הבינלאומיות שכדאי לצפות בהן ב-2023.

השחקנים בסדרה: יהודה לוי, נטע ריסקין, גפן קמינר, עלא דקא, שרה וינו אלעד, אמיר חורי, ג'מיל חורי, שאדן קנבורה, שלומי קוריאט ורבים נוספים.

יוצרת: יעל רובינשטיין -ניצן (סרוגים)

יוצרים שותפים: יוסי מדמוני (מתיר עגונות, בת ים ניו יורק), דקלה ברקאי

תסריט: יעל רובינשטיין-ניצן, יוסי מדמוני

במאי: יבגני רומן (מנגן ושר, קולות רקע)

הפקה:  אבוט המאירי ברקאי ובתמיכת קרן משפחת רודרמן

שידור: 19.2

 

"מלאך משחית"

סדרת מתח ואימה שבמרכזה שד רצחני שעובר מאישה לאישה בקהילה חסידית במאה שערים וזורע הרס וחורבן. שתי נפשות אבודות, באר, פרופסור צעיר לפיזיקה וחילוני מושבע שנמלט לפני שנים מהעולם החסידי, ומלכי פרייס, פסיכולוגית חרדית שמסתירה סוד מסוכן, חוברים יחד כדי לחקור את מקורותיו של השד הנוראי.

יוצרים: נח סטולמן, עודד דוידוף ואביגיל בת דור. בית הפקה: ענני תקשורת, A&E studios 

בסדרה משתתפים: תום אבני, ליעוז לוי, הישאם סלימאן, דר זוזובסקי, אסתי זקהיים, ליר כץ, מאיה ורטהיימר, דורית לב ארי, אלכס זילברג, דיאנה גולבי  ורבים נוספים

שידור: 26.3

 

"שישה אפסים"

שישה אנשים שזכו בפרס הגדול בלוטו מופתעים לגלות שהם אינם מקבלים את כספי הזכייה שלהם - חוק חדש מחייב אותם לעבור קודם סדנא שתכין אותם לחייהם החדשים, כמיליונרים. אחת לשבוע, הם יצטרכו להגיע למפגש קבוצתי ורק בסוף המפגש השמיני והאחרון, אם יעמדו בתנאי הסדנא, יקבלו את כספם. למרות שהזוכים עוד לא קבלו שקל לחשבון, כבר עכשיו הציפייה לכסף מטלטלת את חייהם וזורעת בהם כאוס מוחלט.

יוצרת: נויה נוריאל. במאי: ניר ברגמן. בית הפקה: דוד מנדיל, מובי פלוס.

בסדרה משתתפים: רוני דלומי, ליאורה ריבלין,שני קליין ועופר חיון, רותם קינן, אלישע בנאי , שרית וינו אלעד  ועוד

שידור: יוני 23.

 

"חמאם"

מחלקת צנחנים בפיקודו של שאול שיראזי נשלחת להקים מחדש בסיס ישן בבקעת הירדן. הבסיס קרוי "החמאם" על שם אתר המרחצאות הקדום שנמצא בוואדי הסמוך. רצף אירועים מסתוריים מביאים את שאול לחשוב שקללה מחרפת מעל הבסיס ונפשו מתחילה להתערער. שאול נעזר בדודי, החייל הכי צנוע וביישן במחלקה, וממנה אותו להיות סגנו. דודי צובר כוח על חשבון שאול ומתחיל להנהיג את המחלקה. ככל שכוחו גדל כך גם יצריו האפלים איתם הוא מנסה להתמודד - ואולי זו בעצם הקללה, שכעת משתלטת עליו.

יוצר: מיכאל אללו בית הפקה: סומיוקו, דורי מדיה.

בסדרה משתתפים: דניאל גד, עונג אפרון, רן מושייב, מור דימרי, רן קפלן, יעלי רוזנבליט, גילי בלום, עדיאל זמרו, יואב רוטמן ועוד

שידור: יולי 23.

 

"סובייצקה"

ענת, סטודנטית צעירה למתמטיקה, שכל חייה התכחשה למוצאה ה"רוסי" הופכת בטעות ל-"קול העולים" בני גילה כשהיא מתועדת מתעמתת עם פקיד בביטוח לאומי שמשפיל את אביה. מאז שענת זוכרת את עצמה היא תמיד שאפה להיטמע בתוך החברה אליה נולדה, ולהתקבל כצברית מן המניין, אבל הסביבה לנצח רואה בה "רוסיה". לאורך הסדרה, ענת מבינה שאין לה דרך לברוח מהשורשים שלה, לא משנה כמה תנסה. ככל שהיא מקבלת את מוצאה, רבדים נוספים של מוצאה נחשפים באישיותה, ויחד עמם נחשפת טראומת העלייה שחוו שלושת הדורות במשפחתה - ושצפוי לחוות גם הדור הרביעי. התהליך שענת עוברת מאפשר לה למצוא תרבות חדשה במי שהיא, ולהגדיר מחדש "מהו ישראלי".

בסדרה משתתפים: סוזנה פפיאן, דניאל סטיופין, יבגניה דודינה,  פירה קנטור, דניאל מורשת,  יואב רוטמן,  גרא סנדלר

יוצרת: דנה אברמוביץ' במאית: ענת סטלינסקי בית הפקה: ארצה הפקות.

שידור: רבעון אחרון 23

 

"האמת"

ביום שבו משפט הרצח השנוי במחלוקת ביותר בישראל אמור להגיע להכרעה, אחרי 10 שנים, מתרחש רצח נוסף, זהה לחלוטין. חוקרת הנוער רחלי זבטני נדרשת לחזור לעברה, לאירוע ששינה את חייה, בכדי לפענח את ההווה- של הרצח החדש, ושל חייה.

יוצרים: דפנה לוין, אורית זמיר, דרור משעני, עידית אברהמי. במאית: דפנה לוין. בית הפקה: אנדמול שיין.

בסדרה משתתפים: מור דמרי, גולן אזולאי, אסתר שטיינברג,  יוסי מרשק, רותי נתנאל, רועי ניק, שי זביב, דקר אלבז, הילה סרג'ון.

שידור: רבעון אחרון 23.

 

"המזח"

תקציר: חזית סיני. לאחר התקפת פתע מצרית מוצב ה״מזח״ נותר מכותר ומבודד מאחורי קווי האויב. לאחר שבוע של לחימה, על החיילים לבחור בין הליכה לקרב עד הכדור האחרון עם המפקד הצעיר והאידאליסט, או ללכת עם התוכנית של רופא המילואים השקול שעשויה להציל את חייהם - אבל במחיר הערכים שעליהם חונכו.

יוצר: ליאור חפץ. בית הפקה: חיליק מיכאלי, אפיקים מאוחדים.

בסדרה משתתפים: דניאל גד, מיכאל אלוני, שמואל וילוזני, אביב פנקס, דניאל מורשת, אמיר טסלר ורבים נוספים.

שידור: רבעון אחרון 23.

 

בנוסף לסדרות החדשות, יעלו השנה עונות ממשיכות לסדרות הפופולריות:: קופה ראשית (עונה רביעית!), היהודים באים (עונה שישית!), תיק נעדר, האיש שרצה לדעת הכל (עונה שניה).

עונות מתקדמות של טהרן, מנאייכ, מותק בול באמצע, שישו ושמחו, עלומים והמפקדת, כבר בדרך. מעל ל- 20 סדרות נמצאות בשלבי כתיבה מתקדמים. יצירות ביכורים, לצד סדרות של קרן מרגלית, יונתן אינדורסקי, יעל הדיה, גידי רף, יוסי מדמוני, ערן קולירין, סייד קשוע, גור קורן, ליאורה קמניצקי, נועה ידלין, לי גילת, רועי כפרי, שיר ראובן, יאיר אגמון, סאמח זועבי  ועוד ועוד... חלקן יצאו לצילומים עוד השנה.

 

רוני פרי, מנהלת מחלקת הדרמה בכאן: "מחלקת הדרמה של כאן 11 עומדת בחוד החנית של הדרמה הישראלית ותמשיך לספר את הסיפור הישראלי בסדרות מקוריות, מגוונות, מרגשות ומעוררות מחשבה. בשנה הקרובה נשיק 7 סדרות חדשות שעושות בדיוק את זה לצד עונות מתקדמות לסדרות מוערכות ואהובות".

 

תרבות ובידור:

 

"מישהו לגור איתו"

עיבוד מקומי לפורמט הבריטי The Dog House . במרכז הארץ קיים מקום שמוקדש כולו לחברים על ארבע. צוות מקצועי ומסור שם לעצמו למטרה למצוא לכל אחד מהם משפחה חדשה ולהתאים במומחיות לכל משפחה את הכלב המתאים לה ביותר, כזה שעונה לצורך הייחודי שלה. כדי לבדוק אם יש התאמה, המשפחות והכלבים יתכנסו בגינת מפגש מרושתת מצלמות שם יפגשו לראשונה את החבר החדש שלהם. בסוף המפגש כל משפחה תצטרך לקבל החלטה האם לחזור הבייתה עם מישהו לגור איתו. 

 

"מועדון הסטנד אפ"

תוכנית אליה לוהקו 20 סטנדאפיסטים ( מוכרים יותר ופחות) הם עולים אחד אחרי השני לבמה וקטעי הסטנד אפ הבימתיים הקלאסיים שלהם  מתגשמים תוך כדי הביצוע והופכים למערכונים בהם הצופה רואה בדיוק את מה ששמע עליו, הסטנדאפיסטים משחקים בתפקיד עצמם והכל מתעורר לחיים : האבחנות, האירועים, והדמויות המוזרות. מבוסס על הפורמט של ה- BBC – The Stand Up Sketch Show.

 

"ארוחה של החיים"

עיבוד ישראלי ל.Dinner of a lifetime   השף ענר בן רפאל פורמן, פוגש בכל פרק אורח או אורחת להם הוא מבשל ארוחה מיוחדת וחד פעמית המותאמת ומשקפת את סיפור חייהם. בין האורחים- סאבלימינל, איילת שקד, יבגניה דודינה ועוד .

 

"שיר אחד"

עיבוד של הפודקאסט "שיר אחד" לפורמט טלוויזיה. בכל פרק של" שיר אחד", פזמונאים, מלחינים, מבצעים ומפיקים יחשפו את הסיפור מאחורי שיר ישראלי אחד.

 

"טיול לחמישה"

סדרת טיולים קומית המתעדת חמישה משתתפים, מרקעים שונים בחברה הישראלית היוצאים לטיול משותף בארץ. אחרי ששודרו חמישה פרקים בערוץ הטיולים שתיעדו טיול בחו"ל , טיול לחמישה בכאן 11 יתעד טיולים ברחבי הארץ, במשך חמישה ימים. כל אחד מהמשתתפים יהפוך למדריך בתורו וייקח את הקבוצה לטיול של יום בדמותו ולפי קונספט הקרוב לליבו. בסוף כל יום, המשתתפים ינקדו את הטיול שחוו, כך שבסוף חמש הטיולים, מי שיקבל את הציון הגבוה מכולם – יזכה בפרס. מבט על המורכבויות של החברה הישראלית דרך הנופים היפים של ישראל.

 

"שלושה שירים"

שלושה שירים ישראלים מוכרים ואהובים שמאחוריהם סיפור מפתיע, מה מייחד אותם ומה קושר אותם יחד? השירים בנושאים שונים הקשורים ליום ההולדת למדינה, ט"ו באב – חג האהבה, אירוויזיון , מוזיקה יוונית ועוד

 

"טיפול זוגי"

פורמט טלוויזיוני של SHOW TIME התוכנית מביאה למסך ארבעה זוגות שונים בעולם נטורליסטי של חדר טיפולים , העונה מטפלת זוגית חדשה מובילה את הזוגות.

 

 "80 וארבע"

התוכנית חוזרת אחרי תקופת הקורונה, שהפרידה בין זקנים וילדים, עם עונה חדשה ומרגשת. הגרסה הישראלית לסדרה הדוקומנטרית הבריטית המצליחה "Old people's home for 4 years old" במשך שישה שבועות הגיעו  בכל יום ילדים בני ארבע/חמש ודיירים בני שמונים ואף יותר לפעילות משותפת בגן. מומחים בתחום החינוך והגריאטריה מלווים את המיזם ועוקבים אחר השינויים בבריאותם של הזקנים ובהתפתחות הילדים בעקבות הפעילות.

 

"עוד ניפגש"

פורמט מקורי של קומא הפקות וכאן .לאחר שבעונות הקודמות תועדו במסע מרתק אנשים שאיבדו קשר עם בן משפחתם בעקבות חזרה בתשובה או חזרה בשאלה,  העונה השלישית תעסוק בניתוק קשרים משפחתיים בעקבות גירושים. הורים וילדים שנותקו אחד מהשני לפני שנים רבות ורוצים היום, כשהילדים בגירים לצאת למסע אחד לעבר השני, להזכיר להם שהם אוהבים אותם, מעוניינים בהם בחייהם וילחמו ונלחמו עליהם כל חייהם.

 

"טאבו"

עונה חדשה במהלכה יצא חנוך דאום בכל פרק למקום פסטורלי מחוץ לעיר עם ארבעה אנשים שלכולם מכנה משותף – לקות כלשהי או השתייכות לקבוצה שהשיח עליה – ובטח הבדיחות עליה – הם בגדר טאבו. במהלך השבוע הזה הוא ינהל איתם שיחות עומק, ובסיומו של השבוע הוא יעלה למופע סטנדאפ על הנושאים האלה בדיוק, כשבשורה הראשונה יושבים ארבעת המשתתפים שאיתם בילה.

 

"מתחילים מאפס"

משודרת בימים אלה. עונת המשפחות. סדרת דוקו-ריאליטי המבוססת על הפורמט הדני המצליח Stripped, הבוחנת, בעזרת ניסוי חווייתי, מדוע אנחנו צורכים הרבה יותר ממה שאנחנו צריכים באמת, עד כמה אנחנו משועבדים לחפצים שלנו, עד כמה הם מגדירים אותנו, ומי אנחנו בלעדיהם. ארבע משפחות הסכימו להשתתף בניסוי, לאתגר את עצמן ולהיפרד למשך עשרה ימים מכל רכושן.

 

תרבות ובידור על מסך כאן 11 כוללים גם את העונות הממשיכות של: זהו זה, המרדף, משפחה בהסעה, הבלתי חשובים, צליל מכוון, סיפורים מהכורסה, פגישה עם רוני קובן, סליחה על השאלה, קארפול קריוקי, מה שתגידו, בואו לאכול איתי, שאלה תשובה, הערב עם שי שטרן ובכל שבוע סוכן תרבות עם קובי מידן .

 

שרון דריקס, מנהלת מחלקת התרבות והבידור בכאן: "אני מתרגשת וגאה מאד בסדרות החדשות של המחלקה לשנת 2023 ומקווה שנמשיך יחד עם המפיקים והיוצרים לספר, דרך תוכניות תרבות ובידור, את הסיפור הישראלי של כולנו".

 

דוקומנטריים:

 

מכונת המיתוסים

סדרה תיעודית לרגל יום העצמאות ה-75 למדינת ישראל, הבוחנת את המיתוסים אשר עיצבו ועדיין מעצבים את חיינו כאן.

בימוי והפקה: אורי רוזנווקס

 

אורות וצללים

סרט ההמשך ל"צל כבד", שעסק באולה קרבצ'נקו, מתמודדת נפש  ומביא את המאבק שלה נגד אלו שעדיין, גם אחרי שנוקתה לגמרי מכל חשד לרצח תאיר ראדה, רודפים אותה.

בימוי והפקה: עידו הר

 

לנצח את הזמן

סיפורה של אגנס קלטי, הספורטאית האולימפית היהודייה עטורת הפרסים ומייסדת ענף ההתעמלות הנשית בישראל, שחגגה לא מזמן את יום הולדתה ה-102.

בימוי: נעמי שחורי וקטלין אולה

 

בשם האב

לאחר מות מנהיגה, נכנסת קהילה דתית קיצונית ביבניאל, למאבק ירושה ייצרי ואלים החושף את סודותיה האפלים, בהם נישואי קטינים, פדופיליה, כליאה בבתים ועוד, שמממשיכים להתרחש כיום.

סדרה -יוצרים: בת דור אוג'לבו גל גופר ויואב לשם הפקה: ביונד קריאייטיב

 

הבחירה של ניצה

ניצה, ילדה ניצולת שואה, אומצה בארץ על ידי משפחה שכולה כשלפתע הופיעו זוג ניצולי שואה שטענו שהם הוריה הביולוגים וביקשו לקבל אותה בחזרה. 70 שנה אחרי, מגלה ניצה את פרוטוקול המשפט שהכריע בפרשה ומוצפת זיכרונות טראומטיים המעלים גם שאלות קיומיות, מוסריות והיסטוריות. הסרט זכה בפרס הראשון בפסטיבל חיפה 2022

בימוי: אורי ברבש, הפקה: קסטינה תקשורת

 

דפיקה בדלת

20 שנה אחרי שאחיה הגדול איתמר נהרג באסון השייטת בלבנון וגופתו נותרה מאחור. חוצה איה איליה את הקווים ויוצאת לפגוש את המודיעים, הדופקים בדלת.

בימוי: איה איליה, אוהד מילשטיין הפקה: אוהד מילשטיין

 

זמן אמת

תוכנית התחקירים של כאן 11- עונה 7

עורך: ארנון גל מגיש: אסף ליברמן הפקה: סלוצקי אפיקי תקשורת –

 

תקומה

סדרת המשך לסדרת הדגל של רשות השידור "תקומה", אשר מתחילה בעידן שאחרי רצח רבין ב- 1995 ועד היום ובוחנת את התפרקות החברה הישראלית לשבטים.

בימוי: דוקי דרור ונפתלי גליקסברג, הפקה: זייגוט וגליקסקום

 

חילוניות

סדרה הפורשת את תולדות החילוניות, עד למאבקים העכשוויים הסוערים סביבה, המעצבים את דמותה של ישראל.

1948 – לזכור ולשכוח -בימוי: נטע שושני, הפקה: מיקה תימור אפוס דוקומנטרי בשני חלקים המספר את סיפור מלחמת 48 דרך יומנים, מכתבים, צילומי ארכיון נדירים ודמויות העוסקות בהנצחת האתוס, ומנגד בשבירתו. 

בימוי: ענת זלצר, הפקה: יואב לשם - ביונד קריאייטיב

 

מסדרונות הכוח

ניתוח מטלטל של האופן בו הגיבה ארה"ב על מקרי רצח עם ופשעים נגד האנושות בסוריה, בוסניה, רואנדה, עיראק, קוסובו, לוב ודרפור, דרך ראיונות נדירים בכנותם עם אישים כמו הנרי קיסינג'ר והילארי קלינטון, הממחישים מדוע ההבטחה ״לעולם לא עוד״ היא למעשה ריקה מתוכן.

בימוי: דרור מורה, הפקה: שלום גודמן, דרור מורה.

 

האחת

סיפורה של טייסת 201 במלחמת יום הכיפורים דרך עיניהם של טייסיה, בהם הרמטכ"ל לשעבר דן חלוץ ומפקד ח"א לשעבר איתן בן אליהו, המדברים על האירועים עם העיתונאית סימה קדמון, ששימשה אז כפקידת המבצעים הראשית.

בימוי: גלעד טוקטלי, הפקה: קסטינה תקשורת

 

העברים: המוחרם

שש תחנות להבנת החרם על ברוך שפינוזה

מסע בלשי בעקבות ההוגה המסתורי ברוך שפינוזה, אחד הפילוסופים החשובים בעת החדשה, נביא החילוניות וסמל לחירות המחשבה. מרקס – האקטיביסט - בימוי: בנימין פרידנברג הפקה: יאיר קדרדיוקן מפתיע של ההוגה הגדול, מרקס, שמת חסר רכוש, חולה ועזוב אך מחשבתו שינתה את העולם. 

בימוי: דוד אופק הפקה: יאיר קדר

 

טבריה, מתחת לקו האדום

חמש שנים של תיעוד בלעדי ואינטימי של העיר טבריה, תושביה והמועצה הכי סוערת בארץ הביאו ליצירת סדרת דוקו קצבית ומותחת שמביאה את הישראליות כמו שאף פעם לא נרצה לראותה במראה.

בימאית: קרין קיינר, הפקה: קסטינה תקשורת

 

אינתיפאדה

בן שני ושי להב, שניהם לוחמים באינתיפאדה הראשונה, חוזרים אל המלחמה שכולם רוצים לשכוח, החל מפריצתה ועד לפיגועים בתוך הקו הירוק והחתימה על הסכמי אוסלו, להם ימלאו 30 שנה בעת שידור הסדרה.

בימוי: בן שני, שי להב הפקה: ביונד קריאייטיב

 

האסירה איקס

מיכל, בתו החורגת של מוטק'ה קידר, סוכן המוסד שרצח את המקור שלו ונודע בשם האסיר X, שפגע בה מינית בילדותה, פוגשת את גדולי הרוצחים בעולם, בהם צ'ארלס מנסון וג'פרי דהאמר, אותם היא שואלת את השאלות שלא יכלה לשאול את אביה החורג.

בימוי: לימור פנחסוב, הפקה: קיקרו

 

רצועת סרטי הדוקו של כאן 11:

"שלושתינו" – בימוי: הניה ברודבקר, הפקה: פרדס הפקות

היה היה בית ספר – סרט בודד בימוי: יאיר אגמון וטל בכר, הפקה: עוזרד הפקות

ויאללה פילמס משהו פיקנטי בימוי: אייל דץ, הפקה: ביונד קריאייטיב

שנטי – בימוי: אבידע ליבני, הפקה: שולה ודנה הפקות

אלסיה – סרט בודד- בימוי: יפים גרבוי, הפקה: מוזה הפקות

לאן נעלם ג'ורג' חליל, בימוי: יעל לביא, הפקה: שמונה יזמות תוכן והפקות

לחפש את שושני בימוי: מיכאל גרינשפן הפקה: ניו ויז'ן פרודקשנס בע"מ

ברונקה – סרט בודד - בימוי: תומר סלוצקי ושלמה סלוצקי, הפקה: שלמה סלוצקי

 

גילי גאון, מנהלת מחלקת הדוקו בכאן: "מחלקת הדוקו של כאן מעלה בכל שנה לשידור כ- 100 שעות של יצירה דוקומנטרית מקורית, איכותית אמיצה ומרתקת, שמאות אלפי אנשים בישראל צורכים. מאחורי היצירה הדוקומנטרית המשמעותית שמתרחשת בכאן 11 בשנים האחרונות, עומדות ועומדים יוצרות ויוצרים רבים ומוכשרים שמובילים אותה, ומביאים סיפורים חברתיים, היסטוריים, תחקירים מרגשים וגדולים מהחיים. נמשיך להיות הבית של היוצרים והיצירה הדוקומנטרית ולספק לקהל יצירה תיעודית משוחררת, אמיצה ומשובחת".

 

תכנים בטלוויזיה מכאן مكان :

 

דוקומנטריים :

 

המיוחדים 3 – פרויקט ייחודי שהמקדם ומשלב את האנשים עם מוגבלות בטלוויזיה ומציג את המוגבלות כחלק מהגיוון והשונות שמעשרים את המרקם האנושי והחברתי שלנו.

 

נערי האור – דוקו ריאלטי שמציג את סיפורם של בני נוער בסיכון, הנסיבות שהובילו אותם לשם העוצמות שגילו בעצמם והאמונה המעוררת השראה שניתן לצאת לדרך חדשה בכל מצב.

 

קרוב רחוק  2 - דוקו חברתי המסרטט דיוקן אודות דור הY והZ בחברה הערבית והסוגיות העמוקות שמעסיקות אותם.

 

הנשים החזקות בעולם נשות ג'סר אלזרקא למרות הצד האפל בחייהם בכפר (דיכוי, אלימות, עוני), יש עוד צד מעורר תקווה והשראה - היכולת שלהן לבחור, גם בתוך מציאות קשה, וליצור לעצמן ולכפר את ההזדמנויות שאין.

 

תחקירים:

 

 30 דקות - תחשוף סיפורים עיתונאיים וסוגיות שטרם נחשפו.בתחומים שונים פוליטי חברתי, תרבותי וכו.. 

 

תרבות ובידור :

 

בסיטה תכנית אירוח ובידור סאטירית שבועית בכיכובו של השחקן נורמן עיסא

 

אכלת סלים מסע קולינארי מרתק עם השחקן סלים דאו בעקבות האוכל, המורשת והתרבות המקומית. 

 

דרמה:

"פאדיה" – דרמת מתח על צעירה למשפחה שמרנית השורדת ניסיון רצח על מה שנקרא חילול כבוד המשפחה, מחליטה לנקום ונכנסת למסע שבסופו הופך לאקטיביזם.

 

רובא ורור מנהלת תכנים בטלוויזה מכאן :" החזון שלנו במכאן להיות שחקן מרכזי בחיי הציבור הערבי בישראל, לחבר את המרקם האזרחי במדינה, לקדם את היצירה והיוצרים ולהוביל באיכות ובחדשנות. אני מאמינה שביחד נמשיך ונצליח "

מומלץ ...בהצלחה לכאן 11

Good news: מגזין תרבות תיירות עיצוב ויופי מאת שרית יוכפז

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה