Translate

יום שני, 7 באוגוסט 2017

עיריית תל אביב-יפו והאופרה הישראלית: אופרה בפארק -"טוסקה" מאת: שרית יוכפז

עיריית תל אביב-יפו והאופרה הישראלית:
אופרה בפארק -"טוסקה"

מאת ג'קומו פוצ'יני
הפקת ענק חדשה לסיפור הטראגי על בגידות, שקרים, קינאה ואהבה מטורפת עטוף במוסיקה המצמררת של פוצ'יני שמצליחה להקנות יופי
ואנושיות גם לסיפור זה
10.8.17 פארק גני יהושע #פתיחת שערים - 19:00, תחילת מופע – 20:30
הכניסה חופשית 
ב- 10 באוגוסט,  תקיים עיריית תל אביב-יפו בשיתוף האופרה הישראלית את מסורת ההופעות הפתוחות בפארק גני יהושע עם הפקה חדשה וייחודית של האופרה "טוסקה" מאת ג'קומו פוצ'יני, מהאופרות הפופולריות ביותר ברפרטואר האופראי בכל הזמנים. 16 שנים מאז עלתה לראשונה האופרה "לה טרוויאטה" בכיכר רבין בהפקה פתוחה לקהל הרחב, ייחודן של הפקות אלה והעובדה שהן פתוחות לקהל ללא תשלום מאפשרות לקהל רחב  לחוות  חוויה תרבותית משובחת  עם כל המשפחה.
וכבמסורת השנים, את האירוע ינחה ראש עיריית תל אביב-יפו, רון חולדאי: "מידי שנה אני מתרגש לקראת אירוע האופרה בפארק שבו אלפי אנשים, גם כאלו שאינם פוקדים את האופרה בדרך כלל, נהנים ממופע מרהיב ממיטב הרפרטואר של האופרה הישראלית תל אביב. המופע פתוח לקהל הרחב ומוגש באווירה קיצית ותחת כיפת השמיים."
"טוסקה" מאת ג'קומו פוצ'יני, הוצגה לראשונה בשנת 1900 כשהיא מבוססת על המחזה "לה טוסקה" מאת המחזאי הצרפתי סרדו. סיפור העלילה מתרחש בשנת 1800 ברומא ובמרכז העלילה ניסיונותיו החוזרים ונשנים של מפקד המשטרה המושחת, הברון סקרפיה, לבלות ליל אהבים סוער עם זמרת האופרה הנודעת פלוריה טוסקה. טוסקה אינה נענית לחיזורים של סקרפיה שאינו מוותר. כאשר מריו קוורדוסי, הצייר בעל הנטיות הפוליטיות ואהובה של טוסקה, נעצר, מואשם בבגידה ועומד לעלות לגרדום, סקרפיה מציע לטוסקה להציל את חיי אהובה במחיר לילה אחד במיטתו. טוסקה נענית להצעה לאחר שסקרפיה מבטיח שהוא ידאג להוצאה להורג עם כדורי סרק כדי שמריו יינצל. לאחר שהוא כותב לטוסקה ולמריו תעודת מעבר המבטיחה את החופש שלהם היא רוצחת את סקרפיה במשרדו. טוסקה ממהרת לבית הסוהר כדי לבשר למריו על ההוצאה המדומה להורג , אך מגלה כעבור זמן קצר כי סקרפיה רימה אותה וכי ההוצאה להורג היתה אמיתית. כאשר שוטריו של סקרפיה מגלים שטוסקה רצחה אותו ורודפים אחריה, היא קופצת אל מותה מגג מבצר סט. אנג'לו.
על תזמורת האופרה – התזמורת הסימפונית  ראשון לציון  ינצח השנה המנצח ישי שטקלר  את ההפקה שנוצרה במיוחד עבור הפארק יביים גדי שכטר שביים את מרבית הפקות הפארק. על מקהלת האופרה הישראלית ינצח איתן שמייסר.
מנהל מחלקת מופעים בעיריית תל-אביב-יפו, שאבי מזרחי: "אנו גאים ונרגשים לחזור לפארק לאחר ההפסקה הארוכה עם אחת מההפקות הגדולות והמרשימות שהמחלקה למופעים שותפה להם לצד סדרה ארוכה של אירועים , פסטיבלים ומופעים אותם אנו מפיקים לרווחת והנאת תושבי העיר"
תזמורת האופרה – התזמורת הסימפונית ראשון לציון. כתוביות תרגום יופיעו על מסכי צד בעברית. בפארק יפרסו כיסאות במספר מוגבל, לטובת הקהל הרחב. המופע ישודר בשידור ישיר בטלוויזיה החינוכית.
אופרה בפארק
"טוסקה"
יום ה' 10.8.17
מאת ג'קומו פוצ'יני
ליברית: לואיג'י איליקה וג'וזפה ג'קוזה
מנצח: ישי שטקלר
במאי: גדי שכטר
מעצב תפאורה ותלבושות: ניב מנור
מעצב תאורה: אורי מורג
מעצב סאונד: יובל זילברשטיין
סולנים:
טוסקה: אירה ברטמן
קוורדוסי: גוסטבו פורטה
סקרפיה: יונוץ פאסקו
שמש הכנסייה: ולדימיר בראון
אנג'לוטי: נח בריגר
ספולטה: יוסף ארידן


שארונה: עודד רייך
השירה באיטלקית

צילם יוסי צביקר
מאת: שרית יוכפז עורכת ראשית 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה