Translate

יום חמישי, 12 בספטמבר 2019

פסטיבל לונדון בתל אביב London in Tel Aviv27-30 בנובמבר 2019 מאת: שרית יוכפז
פסטיבל לונדון בתל אביב
London in Tel Aviv
ארבעה ימים של חגיגה בריטית של מחול, תיאטרון,
מוסיקה, אמנות פלסטית וקולינריה
27-30 בנובמבר 2019

לפני שנתיים התקיים בלונדון פסטיבל גדול, תל אביב בלונדון, הלונדונים הוזמנו לטעום מריחותיה, טעמיה וצלילה של העיר תל אביב, מעל ל- 15 אלף איש הגיעו להינות מתרבות ישראלית על כל גווניה ובעיקר תרבות המייצגת את תל אביב.
שנתיים בדיוק אחר כך מארגנים יוזמי האירוע בלונדון מרק וורת' וטלי צמח, אירוע דומה שיביא לתל אביב את ניחוחותיה של לונדון ושל התרבות הבריטית.
הפסטיבל מתקיים בתמיכת עיריית תל אביב יפו ובשיתוף פעולה עם מחלקת המופעים של העירייה.

רחבת בית האופרה בתל אביב תלבש את צבעי היוניון ג'ק, ובאולמות בית האופרה, התיאטרון הקאמרי ומוזיאון תל אביב, ואף בתדר/בית רומנו, יוכל הקהל הרב לטעום תרבות בריטית בסגנונות שונים.

החגיגה תחל כבר ברחבה, במופעים שיתקיימו על הבמה המרכזית. הקהל יוכל להתענג ממופעי מוסיקה, ושירים בריטיים אותם יבצעו תלמידי בית הספר רימון.  
בדוכנים שיהיו פזורים ימכרו מאכלים ובירה בריטיים, ואפילו תה עם חלב.
פיש, אנד ציפס, Shepred's Pie, ציפס, Sunday Rost , ובירה Fullers
גם מסעדת חדר האוכל מצטרפת לחגיגה וכל מי שיגיע עם כרטיס מאחד המופעים , יכול להתכבד בארוחה בריטית בת 3 מנות ב110 שקלים בלבד עם כוס יין או בירה במתנה.

תוכנית המופעים והאירועים

להקת המחול של חופש שכטר במופע גרנד פינאלה. בבית האופרה.
זו להקה בינלאומית שבסיסה בברייטון ופועלת בתמיכת משרדי התרבות הבריטיים השונים. חופש שכטר הינו היום אחד מיוצרי המחול המודרני המצליחים ביותר בעולם, ויצירותיו מוצגת על ידי להקות מחול רבות באירופה ובאמריקה, גרנד פינאלה היא יצירה מרתקת, מרגשת, מצחיקה ומעוררת מחשבה העוסקת בין היתר בפרידה ויחסים על שלל צורותיהם.
על הבמה מופיעה להקת הרקדנים הבינלאומיים מלווה על ידי רביעיית נגנים שיוצרים יחדיו מופע שילווה את הצופים זמן רב אחרי סיומו..

RSC ההרפתקה הגדולה של שייקספיר באולם התיאטרון הקאמרי.
ראשי התיבות אולי מטעים, אבל לא, לא מדובר בלהקה השייקספירית המלכותית, אלא בלהקה השייקספירית המכווצת, חבורה מצחיקה עד דמעות, שלושה קומיקאים אמריקאיים שהחלו את דרכם ביצירה ההצגה, כל כתבי שייקספיר בקיצור, שעה וחצי של הומור מטורף שהעלה את כל מחזותיו של שייקספיר ב- 90 דקות. הצלחה הגדולה הביאה אותם להופיע מספר שנים רב בלונדון. בהצגה החדשה הם מביעים שוב את אהבתם למאסטר הגדול ויוצרים סיפור חדש המציג את הרפתקאותיו של המלט לפני שהתחיל המחזה. אם אתם אוהבים את שייקספיר אתם תאהבו את ההצגה הזו אם אתם שונאים את שייקיספיר אתם תשגעו עליה!
רסיטל לצ'לו ולפסנתר, נטלי קליין וגיל שוחט. מוזיאון תל אביב לאמנות. אולם אסיה. הצ'לנית הבינלאומית נטלי קליין, המתארחת אצל הפסנתרן, המלחין והמנצח גיל שוחט. ברסיטל תכנית רפרטוארית עשירה הכוללת מיצירות באך, ברהמס, בלוך, רחמנינוב ושופן. נטלי קליין הינה צ'לנית בריטית עטורת פרסים בינלאומיים, אשר הופיעה כסולנית עם מיטב התזמורות והפסטיבלים ברחבי העולם. מבקרי המוזיקה הקלאסית גומרים את ההלל על התשוקה והווירטואוזיות של נגינתה, וכן לצליל העשיר והאיכותי של צ׳לו הסימפסון-גואדניני הנדיר שברשותה.
תערוכה, הקרנת סרטים ואירועים במוזיאון תל אביב לאמנות.

ב-27 בנובמבר תיפתח במוזיאון תל אביב לאמנות תערוכתה של האמנית הסקוטית הצעירה רייצ'ל מקלין (נולדה ב־1987 באדינבורו, חיה ופועלת בגלזגו). התערוכה מורכבת ממיצב וידיאו, שבמרכזו הסרט Spite Your Face  (2017, 37 דקות). גיבור הסרט הוא צעיר בן דמותו של פינוקיו, שמטפס מאשפתות למרומי החברה הגבוהה, ונהנה ממנעמי הידוענוּת והכסף עד לצניחה הבלתי נמנעת למטה, למקום שממנו בא. הוא סולל את דרכו באמצעות שקרים, ואפו, אף פינוקיו מוזהב, מתארך בהתאם. הסרט בנוי כמשל מר־מתוק, גרוטסקי ומבעית, על מציאות בעידן פוסט־אמת, שצבועה בצבעי כחול וזהב. את כל הדמויות בסרט מגלמת האמנית עצמה בווירטואוזיות מרשימה, ובעזרת מניפולציות דיגיטליות.

ב-29 בנובמבר יתקיים במוזיאון תל אביב מפגש אמן עם האמנית קרן רוסו, אמנית ישראלית החיה ויוצרת בלונדון, רוסו הציגה בגלריות נחשבות בבריטניה וברחבי אירופה, וזכתה בפרסים רבים, היא תשוחח על יצירתה.. מפגש האמן עם קרן רוסו הוא בהמשך לתערוכה של יצירותיה שתפתח במוזיאון במקביל.

באולם הקולנוע של המוזיאון, יוצגו במשך יומיים שישה סרטים בריטיים המציגים את פניה השונים של התרבות והחברה הבריטית. מהמחזה השייקספירי קוריאולנוס, דרך לתיעוד המרגש של לונדון העליזה של שנות ה-60 בסרט הדוקומנטרי שגיבוריו הם השחקן מייקל קיין ובני דורו, ועד לבית המלוכה הבריטי עם סרט על אליזבת הצעירה המנסה לבלות בתוך המסגרת הנוקשה של חייה, וסיפורה העגום של הנסיכה דיאנה, וכלה בסרט אשת הברזל, סיפורה של מרגרט ת'אצר.

אירוע נוסף במוזיאון ב 28/11 , מפגש ודיון ביוזמת ACT &UK TECH HUB'
שיעסוק בצריכת וצרכנות מזון, היום ובעתיד

בימי הפסטיבל יופיעו בתדר/בית רומנו שורה ארוכה ומשובחת של די ג'ייז שישמיעו מוסיקה בריטית עכשווית. בין המשתתפים הצפויים: Donna Leake, Ari & Storm, Kasien, DJ Jamo Beatz, Lava La Rue, Miss Banks, Onoe Caponoe + Swissa, Kida Kudz.

אירוע נוסף ומרגש יתקיים במקביל והוא משחק כדורגל מיוחד של הספיישל אולימפיקס. קבוצה בריטית שתתמודד מול קבוצה ישראלית, המשחק ילווה בביקור של כמה כדורגלנים בריטיים ידועים מתומכי הפרויקט.

יוזם פסטיבל לונדון בתל אביב – מרק וורת'

את הפסטיבל יזם ומלווה מרק וורת' הפועל כבר מעל ל- 25 בתחום הייעוץ הכלכלי והיה אחד הראשנים שפעלו בתחום המדיה ברשת. וורת' גלובל סטייל נט וורק, היתה אחת החברות הראשונה שהעניקה אינפורמציה על עולם האופנה ברשת.
במקביל לעסקיו ועיסוקיו המקצועיים מקיים מרק וורת' שורה של פעילויות הקשורות לישראל מאהבתו  הרבה למדינת ישראל. הא  כיהן כיושב ראש לשכת המחסר בריטניה ישראל, כיהן ארבע שנים כיושב ראש חבר הנאמנים של בית הספר שנקר ועתה הוא אחד הנאמנים בקרן תל אביב.

יוזמה: מרק וורת
הפקה: טלי ויואב צמח
בשיתוף עיריית תל אביב, מחלקת מופעים
מפיק בפועל: איתמר גורביץ

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה