Translate

יום שלישי, 3 בדצמבר 2019

עיריית חיפה ובית הגפן מציגים: פסטיבל החג של החגים. מאת שרית יוכפז


עיריית חיפה ובית הגפן מציגים:
פסטיבל החג של החגים
סיורים * הופעות מוזיקה ומחול * יריד חנוכריסמס * תהלוכת חג * הבית של סנטה קלאוס * תחרות הבית המקושט * מעדניית סדנאות אמנים * אירועי אמנות * מזמורי חג בכנסיות * קישוטי אור ברחובות * ועוד...
19-28 בדצמבר בבית הגפן ורחבי חיפה
סופ"ש פתיחות:
חמישי, 19.12, החל מ- 18:30 | מתחם בית הגפן
אירוע פתיחה מתגלגל | קבלת פנים | מתחם משחקי שולחן | פתיחת התערוכה
Telephone  של להקת גשם | סיור לילי בתערוכת היחיד של נרדין סרוג'י | חמישה מופעי פרפורמנס שונים | מופע – החצופה משתלטת – מוזיקאים, רקדנים, סטנדאפיסטים, משוררים והוגי דעות בערב חצוף ועסיסי

שישי, 20.12, 12:00 | השקת אגף חדש במרחב השלישי – חלל לאמנות וחינוך
במעמד ראש העיר ד"ר עינת קליש-רותם
הכניסה חופשית | תיאטרון בית הגפן, שד' הציונות 33
פסטיבל החג של החגים מתקיים זו השנה ה-26 בעיר חיפה, עיר של דתות, תרבויות, מאכלים ונופים. על פני שני סופי שבוע  עשירים בפעילויות תרבות וחינוך מגוונות לטווח גילאים רחב. אירועי הפסטיבל מבוססים על האמונה כי היכרות בין אישית ומפגש עם תרבות אחרת, על הסיפורים והנכסים התרבותיים והרוחניים שלה, הינם חשובים לשבירת המחיצות ובניית אמון בין הלאומים והקבוצות האתניות והדתיות השונות בחיפה ובישראל. בכל שנה מגיעים לפסטיבל עשרות אלפי מבקרים מרחבי הארץ אשר זוכים להשתתף בחגיגה צבעונית של מוסיקה, שירה, תיאטרון, ספרות, אמנות ועוד. 
 הפסטיבל הינו פרי יוזמה של בית הגפן – מרכז תרבות ערבי יהודי ושל עיריית חיפה, שהחלו במסורת בשנת 1993. במהלך ימי הפסטיבל יתקיימו סיורים שונים בהם ניתן יהיה לפגוש תושבים וללמוד על החיים המשותפים בחיפה. מטרת הפסטיבל לקדם ולטפח את הסובלנות והכבוד ההדדי באמצעות תרבות ואמנות.
השנה הפסטיבל יתמקד בעיקר באירועי פנים בתוך מתחמי בית הגפן השונים, ובמוסדות שונים ברחבי העיר. הכניסה לכל האירועים בבית הגפן תהייה ללא תשלום ובהרשמה מראש, למעט הסדנאות והקונצרטים.
בתאריכים 19-21.12 יתקיים ברחבת ויצ"ו במושבה הגרמנית יריד כריסמס-חנוכה בשעות הערב.
אירועים בולטים:
פרטים נוספים, הרשמות וכרטיסים באתר הפסטיבל:  haifahag.com

שישי, 20.12 + 27.12, 10:30 | מעדניית סדנאות – מלאכות יד ואומנות: בסטודיו הגדול של בית הגפן, מידי שישי, יציעו שלושה אומנים לקהל ללמוד את מלאכת ידם. במשך שלוש שעות יוזמן הקהל לשמוע את סיפור יצירתם וללמוד מלאכת יד חדשה/ישנה, באין האומנים קובי סיבוני –אמן פיסול בחוטי ברזל, דפנה טלמון ועוד.
מחיר תלוי סדנה | הסטודיו הגדול בבית הגפן, שד' הציונות 33
שישי, 20.12, 21:30 | מסביב ליום ב-80 עולמות - Poe-Tree: עיבוד לשירי משוררים מכל העולם  במופע בינתחומי המשלב קריאה פואטית, מוסיקה, מחול ותיאטרון, בארבע שפות - עברית, ערבית, צרפתית ואנגלית. בהשתתפות: חגית גרוסמן, עמית לנדאו, פסקל גואטה ורוני רחמים. בימוי: קלרה ברבוסייה, מוסיקה: כריס ברבוסייה.
הכניסה חופשית ובהרשמה מראש | תיאטרון בית הגפן, שד' הציונות 33
שבת, 21.12, 11:00-14:00 | בית פתוח סנטה קלאוס ברח' חדד 6
שבת, 21.12, 17:00 | תהלוכת כריסמס חגיגית בהשתתפות חניכי צופים ותזמורות!
שבת, 21.12, 20:30 | מיתרים רוקדים – להקת המוסיקה והמחול של סונאן: מופע אתני צבעוני ומלא חיים בביצוע להקת המוסיקה והמחול של סונאן ממחוז גאנסו. במופע יוצגו מגוון קטעי מוסיקה המשלבים ריקוד בתלבושות מסורתיות, שירה ונגינה על כלי נגינה סינים ומונגוליים.

הכניסה חופשית ובהרשמה מראש | תיאטרון בית הגפן, שד' הציונות 33
שני, 23.12, 19:30 | ליצנות בלי מחסומים: פולה ודוש זה סיפור אהבה ליצני חוצה גבולות. בהרצאתם הם מספרים על תפקידו ומקומו של הליצן בבית החולים ובקהילות השונות שהוא מבקר, על החיבור האישי והמקצועי שנרקם בינהם, על תהליך החניכה/הכשרה ועל החברות שנרקמה וכמובן סיפורי מקרה מבית החולים עם מטופלים החיים בשני הצדדים ובכלל, על החיים ללא מחסומים. בסוף ההצגה תתקיים סדנה.
כניסה חופשית ובהרשמה מראש | בית הגפן, שד' הציונות 33
שלישי-שבת, 24-30.12 | כניסה חופשית לתערוכות לילדים במוזיאוני חיפה לילדים מתחת גיל 18!
חמישי, 26.12, 11:00-14:00 | בית פתוח סנטה קלאוס ברח' חדד 6
חמישי, 26.12, 11:00-15:00 | הפנינג משפחות בחצר בית הגפן: סדנאות יצירה ומשחק לכל המשפחה, איפור פנים, דוכני מזון, מופעי קרקס ומופעים מוסיקליים, דמויות שטח ועוד.
הכניסה חופשית | חצר בית הגפן, שד' הציונות 33
חמישי, 26.12, 18:30 | קבלת פנים בתערוכהTELEPHONE  של להקת GESHEM:
19:00 הרצאה של להקת
GESHEM: איך עושים קליפ בעשר אצבעות והמון פלסטלינה.
20:15 הופעה של טריו מישל סג'ראווי
: מפגש לא שגרתי בין מוסיקה ערבית לג'אז ורוק.

21:30 הופעה של GESHEM: סופר-גרופ המורכב משלוש דמויות בולטות בנוף המוזיקה הישראלית: אביב כהן (סול מונק) - מפיק ומתופף וירטואוז, שוזין - מפיק, קלידן חוצה-ז'אנרים ויונתן אלבלק, מלחין, מעבד ואחד הגיטריסטים המבוקשים בישראל. ב-2015, לאחר שנים של פעילות נרחבת כסולנים ולצד שמות מכובדים כמו מארינה מקסימיליאן, אסתר רדא, מתי כספי, שלום חנוך ועוד רבים, הם איחדו כוחות כדי ליצור חזון מוסיקלי חדש.
הכניסה חופשית ובהרשמה מראש | שד' הציונות 33
שישי, 27.12, 13:30| קונצרט – Merrily on high-fah: מקהלת אוניברסיטת חיפה ומקהלת מטה אשר חוברות ביחד לקונצרט משותף של כ-70 זמרים לציון חג המולד. הקונצרט יכלול Christmas Carols, פרק מתוך אחת מקנטטות חג המולד של באך וגם שירי חנוכה בעיבודים קונצרטנטיים. השירה תהיה באנגלית, לטינית, ערבית ועברית. מנצח: דר' תומר הישג.
30 ₪ ברכישה מוקדמת באתר. 40 ₪ ביום האירוע | הכניסה הקתולית, רח' עין דור 23
שישי 27.12| 18:30 | נתעגלה – מעגל שירה מקודשת: שירת מעגל ידועה משחר ההיסטוריה בתרבויות שונות. זוהי שירה שבטית המבוצעת על ידי כל המשתתפים בליווי כלי נגינה מקומיים, כולם יושבים במעגל. תוכן השירה מעביר מסר של אהבה ואכפתיות בין אדם לעצמו, לחברו ולסביבה. השירה המשותפת מאפשרת אחדות וקרוב לבבות ותתקיים בעברית ובערבית.
כניסה חופשית ובהרשמה מראש | סטודיו בית הגפן, שד' הציונות 33
שישי 27.12  21:30 | יפה נפש – חפלת ספוקן וורד עם הלהקה: מופע חדש של יוסי צברי, כשהפעם על הבמה איתו הרכב של ארבעה נגנים המלווים את הטקסטים המשובחים שלו במוסיקה מקורית.
הכניסה חופשית ובהרשמה מראש | תיאטרון
בית הגפן, שד' הציונות 33
שבת, 28.12, 16:00 | סרט: איפה אלה קרי ומה קרה לנוריקו סאן הילדה מיפן? סרט נוסטלגי מרתק וכובש לב המציג מסע בלשי מפותל ולא ייאמן אחר הגיבורים הנעלמים של סדרת הספרים הבלתי נשכחים שצולמו כולם בידי אנה רבקין-בריק, נכתבו בחלקם ע"י אסטריד לינדגרן (בילבי) ותורגמו ברובם בידי לאה גולדברג. הקרנת סרט ומפגש עם הבמאית דבורית שרגל בסיום ההקרנה. לגיל 8-120, בתרגום לעברית וערבית.
הכניסה חופשית ובהרשמה מראש | תיאטרון בית הגפן, שד' הציונות 33
שבת, 28.12, 19:00 | גלוריה – קונצרט: מאת ויוואלדי – "הלל במרומים לאל ועל הארץ שלום" ויצירות נוספות מאת באך ומוצארט בביצוע הרכב אורפיאוס מקהלת האיחוד והסולנים נור דראוושה, נוי שיוו ודימה בכרי. מנצח: רונן בורשבסקי. 

60 ₪ במכירה מוקדמת באתר, 80 ₪ ביום האירוע | הכנסייה הקתולית, רח' עין דור 23
שבת, 28.12, 20:00 | שוברט – בוואדי: מקהלת גיתית, אנסמבל כרמל וסולנים במיסה הנפלאה של שוברט, בנגינה המרגשת של ה"אידיליה" ליאנאצ'ק ועוד יצירות מופלאות נוספות, על במת כנסיית יוחנן הקדוש (סנט ג'ון) בחיפה, על רקע נופיה המקושטים והמוארים של העיר החוגגת חג משותף לכל אזרחיה. מנצח: זולי פרנק
80 ₪ במכירה מוקדמת באתר, 95 ₪ ביום האירוע | כנסיית יוחנן הקדוש, רח' חורי 32
ראשון, 29.12, 20:00 | מסיבת השקה לספר: "שמע קטע" / وقِّف تَقولَّك: בדיחות בערבית מדוברת, של אבשלום פרג'ון ובות'ינה שחאדה.
21:00 הופעה של רביעיית זוהר פרסקו:
בכיר נגני כלי ההקשה בארץ ומהידועים בעולם בתחומו, מביא לקדמת הבמה שפה מוסיקלית ייחודית לנגינת תוף המרים. פרסקו מציג מחדש את עושר צליליו של תוף המרים ומבצע יצירות מקוריות שנכתבו בהשראתו.
כניסה חופשית ובהרשמה מראש | תיאטרון בית הגפן, שד' הציונות 33
כפוף לשינויים, מומלץ להתעדכן באתר הפסטיבל

פסטיבל "החג של החגים" מופק ע"י בית הגפן – מרכז תרבות ערבי יהודי בחיפה, בשיתוף עם עיריית חיפה.
פרטים נוספים, כרטיסים מוזלים ותוכנית מלאה באתר הפסטיבל:  haifahag.com

2 comments:

  1. וואו ברכות עונתיות לכל החברים שלי בחוץ, מי שקורא את העדות הזו היום צריך לחגוג איתי ובני משפחתי כי הכל התחיל כבדיחה עבור חלק מהאנשים ואחרים אמר שזה בלתי אפשרי. שמי חביב ג'ימי אזולאי ואני מחולון, ישראל אבל אני עוברת לשיקגו ארה"ב עם אשתי. אני נשואה באושר עם שני ילדים ואישה מקסימה. משהו נורא קרה למשפחתי, איבדתי את מקום עבודתי ואשתי עזבה את הבית שלי מכיוון שלא יכולתי לטפל בעצמי ובצרכים של המשפחה שלי. שלה וילדיי באותו רגע. הצלחתי תשע שנים, אף אשה לא תתמוך בי כדי לטפל בילדים. אני מנסה לשלוח טסטים לאשתי אבל היא חוסמת אותי מהתקשרות איתה אני מנסה לדבר עם חברתה ובני משפחתה אבל עדיין יודעת שאחד יכול לעזור לי ואני הגשתי בקשה אחר כך לכל כך הרבה חברה אבל הם עדיין לא תתקשר אליי, עד שהגיע יום נאמן שלעולם לא אשכח בחיי. כשהכרתי חבר ותיק שלי אליו הסברתי את כל הקשיים שלי והוא סיפר לי על אדם נהדר שעוזר לו להשיג עבודה טובה חברת קוקה קולה והוא אמר לי שהוא שובר-איות אבל אני אדם שלעולם לא מאמין בקשיית איות אבל החלטתי לנסות אותו ודריגבינוביה הורה לי והראה לי מה לעשות בשבעת הימים של ארוחת הצהריים את הכישוף. עקוב אחר כל ההוראות ותעשה את מה שהוא ביקש ממני לעשות טוב. דריבינוביה בטוח שהכל יתנהל כשורה ואשתי תראה אותי שוב אחרי עבודה נפלאה של דריגבונוביה. אשתי מתקשרת אלי עם מספר לא ידוע והתנצלה והיא אמרה לי שהיא ממש מתגעגעת אליי והילדים שלנו ואשתי חוזרים הביתה. היום אני מנהל חברת פרגון בארצות הברית. אני ממליץ לך אם יש לך בעיות לשלוח הודעה לדוא"ל זה doctorigbinovia93@gmail.com תוכל גם לכתוב אותו דרך WhatsApp / Viber בטלפון +2348144480786 ותקבל את התוצאה הטובה ביותר. קח דברים כמובנים מאליהם וזה ייקח ממך. אני מאחל לך את הטוב ביותר.......

    השבמחק
  2. מי שקורא עדות זו היום צריך לחגוג איתי ובני משפחתי כי הכל התחיל כבדיחה עבור חלק מהאנשים ואחרים אמרו שזה בלתי אפשרי. שמי בנימין נתניהו, ואני מישראל. אני נשואה באושר עם שני ילדים ואישה יפה. משהו נורא קרה למשפחתי, איבדתי את מקום עבודתי ואשתי עזבה את הבית שלי מכיוון שלא יכולתי לטפל בעצמי ובמשפחה. אותה וילדיי באותה תקופה מסוימת. הצלחתי תשע שנים, אף אשה לא תתמוך בי כדי לטפל בילדים. אני מנסה לשלוח הודעת מבחן לאשתי אבל היא מונעת ממני לדבר איתה. אני מנסה לדבר עם חברתה ומשפחתה אבל אני עדיין יודע שמישהו יכול לעזור לי ושלחתי את הבקשה אחר כך לכל כך הרבה חברות, אבל עדיין אל תתקשר אליי, עד שיגיע יום נאמן שלעולם לא אשכח בחיי. . כשפגשתי חבר ותיק שלי אליו הסברתי את כל הקשיים שלי והוא סיפר לי על אדם נהדר שעזר לו להשיג עבודה טובה בחברת קוקה קולה והוא אמר לי שזה קסם גלגולי, אבל אני אדם שמעולם לא מאמין בכישוף אבל החלטתי לנסות ודרוזאגייד הורה לי והראה לי מה לעשות בשלושת הימים של ארוחת הצהריים הכישוף. אני ממלא אחר כל ההוראות ועושה את מה שהוא ביקש ממני לעשות טוב. דרוסאגייד דאג שהכל יתנהל כשורה ואשתי תראה אותי שוב אחרי העבודה הנפלאה דרוסאגידה. אשתי מתקשרת אלי עם מספר לא ידוע והתנצלה והיא אמרה לי שהיא ממש מתגעגעת אלי והילדים שלנו ואשתי חוזרים הביתה. ואחרי יומיים התקשרה חברה ששלחתי את מכתב התודה שלי, עכשיו אני מנהל החברה למופת כאן בארצות הברית. אני ממליץ שאם יש לך בעיות שלח הודעה לדוא"ל זה: doctorosagiede75@gmail.com או whatsapp בטלפון +2349014523836 או viber בטלפון +2349014523836 ותקבל את התוצאה הטובה ביותר. קחו דברים כמובן מאליו וזה ייקח מכם. אני מאחל לך את הטוב ביותר.

    השבמחק