Translate

יום רביעי, 29 במאי 2019

שבוע הספר העברי יצוין ברחבי הארץ בחודש יוני בסימן קריאה משותפת. בתל אביב (כיכר רבין), ירושלים (מתחם התחנה) ובחיפה (גן הכט) יחלו החגיגות ב12.6 ויפתחו ב"שעת הסיפור הגדולה ביותר בישראל". מאת: שרית יוכפז


קוראים ביחד:
שבוע הספר העברי, יצוין ברחבי הארץ בחודש יוני בסימן קריאה משותפת.
בתל אביב (כיכר רבין), ירושלים (התחנה) ובחיפה (גן הכט) יחלו החגיגות ב-12.6 ויפתחו ב"שעת הסיפור הגדולה ביותר בישראל"
בין האירועים המרכזיים והמשתתפים בשבוע הספר העברי:שעת הסיפור הגדולה בהקראת  גילה אלמגור, ראש העיר חיפה עינת קליש רותם וג'קי לוי. בנוסף, סופרים וכותבים בולטים ואנשי תרבות שיגיעו למפגשי קוראים, סדנאות וחתימה על ספרים. כמו כן, בעשרות ערים בפריפריה יחגגו את 'יום הספר'

בסימן קריאה משותפת: התאחדות המוציאים לאור בישראל בשיתוף עם הרשויות המקומיות תקיים השנה את שבוע הספר העברי ברחבי המדינה ב-12-22 ביוני. השנה, יצוין שבוע הספר העברי בסימן קריאה משותפת, זאת במסגרת שיתוף הפעולה של התאחדות המוציאים לאור בישראל וספריית פיג׳מה. המוקדים העיקרים והבולטים של שבוע הספר העברי יתקיימו בערים תל-אביב-יפו, ירושלים וחיפה, שחוזרת לארח את שבוע הספר לאחר הפסקה של עשר שנים. בערים אלו יתקיימו מגוון רחב של פעילויות להורים, ילדים ומשפחות.

סביב הנושא הנבחר לשבוע הספר, "קריאה משותפת"  יתקיים שיתוף פעולה ייחודי עם "ספריית פיג׳מה" שהינו  מיזם פילנתרופי משותף של קרן גרינספון ומשרד החינוך שנועד להנחיל לילדים אהבה לקריאה ולספרים.הודות למיזם ,עשרות אלפי ילדים בישראל מקבלים מדי שנה ספרי ילדים במתנה, בתוך מסגרות החינוך שלהם.  במסגרת שיתוף הפעולה, בירידי שבוע הספר יתאפשרו אזורי קריאה משותפים של הורים וילדים, קריאה עם סופרים, הצגות בעקבות ספרים, סדנאות יצירה ופעילויות נוספות.

פרטים נוספים על אירועים בערים תל אביב-יפו, חיפה וירושלים ניתן יהיה למצוא בעמוד הפייסבוק של שבוע הספר העברי ובהודעות מסודרות שיצאו לקראת האירוע.

שעת הסיפור הגדולה ביותר בישראל בהשתתפות גילה אלמגור, ג׳קי לוי וד"ר עינת קליש רותם
במסגרת אירועי שבוע הספר העברי, תתקיים השנה  "שעת הסיפור הגדולה ביותר בישראל" .
ב-12.6 בשעה 18:00 בו זמנית במתחם הבמה המרכזית בתל-אביב, ירושלים וחיפה, יוקרא לילדי ישראל הספר "אותיות מתוקות" שכתב ג'קי לוי. ספר זה הינו הספר ה- 20 מיליון שמפיצה ספריית פיג'מה במסגרת עשר שנות פעילותה.  גילה אלמגור תקרא בכיכר רבין בתל אביב, ג׳קי לוי יקריא בירושלים וראש העיר חיפה, ד"ר עינת קליש רותם תקרא לילדי חיפה והקריות. שרית אורן, מנכ"לית התאחדות המוציאים לאור בישראל: ״קריאה משותפת הורים וילדים היא זכות ולא חובה. הגיע הזמן לחזור לזכות ההורית הבסיסית שלנו לשעת איכות מעצבת עם ילדנו. הצלילה אל הספר היא חוויה פרטית. אם תרצו טיפה נוספת בחיזוק מיומנויות אישיות. אך הגדולה שלנו כהורים ובני משפחה היא ביכולת להפוך כל טיפה לים מעצב דורות. הורים אל תוותרו על החלק שלכם״.

ירידי ספרים נוספים ברחבי הארץ
התאחדות המוציאים לאור בשיתוף עם משרד התרבות והספורט, פועלות רבות לטובת הנגשת ירידי שבוע הספר וקיומם למען תושבי הפריפרייה. לרגל שבוע הספר העברי לשנת 2019 יקיימו בשיתוף עם הרשויות המקומיות ירידים ממוקדים בערי וישובי הפריפריה:
ניצן (27.05), טלמון (28.05), נווה צוף (29.05), צור הדסה (30.05), צפריה (03.06), קריית מלאכי (04.06), לשם (04.06), פדואל (05.06), נופי פרת (06.06), אלון שבות (10.06), שערי תקווה (12.06), תקוע (11.06), נחל קנה (13.06), רבבה (17.06), אלון מורה (18.06), קרני שומרון (19.06), פסגות (20.06).

לראשונה: מבצע שבוע הספר העברי לאזרחים ותיקים
אזרחים ותיקים בעלי תעודת אזרח ותיק מקבלים ספר מתנה, בקנייה על סך 80 ₪ ויותר בדוכני ההוצאות המשתתפות ובערים תל אביב, ירושלים וחיפה. ההוצאות המשתתפות הינן: לסדר את שמות ההוצאות לפי א,ב עם עובד, מודן, ידיעות ספרים, משכל, אחוזת בית, עליית הגג, פן, אסטרולוג, טל מאי, סירקיס, שוקן, פוקוס, אחיאסף, אגם, פראג, מטר, הקיבוץ המאוחד, כרמל, רסלינג, ליברוס, מרכז שלם, סלע ספרים, צבעונים, עוץ, ספרי ניב, נאמני תורה ועבודה, דני ספרים, שרברק, אלומות, סלה, לוקוס, הוצאת אוניברסיטת בר- אילן.

זוכי פלטינה וזהב
כמידי שנה, שבוע הספר העברי הוא עת לציין את כותבי ספרי רבי המכר פלטינה וזהב שזכו לרכישות וקריאות רבות. מצ״ב נספח א׳ עם רשימת ספרי הפלטינה (מוענק על מכירה של למעלה מ- 20,000 עותקים) והזהב (מוענק על מכירה של למעלה מ- 40,000 עותקים). להודעה זו מצורף נספח של הספרים שזכו השנה ב"זהב" ו"פלטינה".


שבוע הספר העברי, בסימן קריאה משותפת תל אביב-יפו (כיכר רבין) ירושלים (מתחם התחנה) חיפה (גן הכט) , 12-22 ביוני, הכניסה חינם
תכנית שבוע הספר המלאה באתר www.sfarim.org.il


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה